پوشاک پاییزه!پوشاک پاییزه دیجیکالا


پوشاک پاییزه!پوشاک پاییزه دیجیکالا
پرسشنامه شناسایی افراد در معرض خطر اعتیاد - پرسشنامه ها و آزمون های روانی استاندارد

پرسشنامه ها و آزمون های روانی استاندارد

آزمون های روانی، گویه های روانی، مقیاس های روانی، روان سنجی، آزمون یار، azmonyar، پرسشنامه استاندارد، آزمونهای استاندارد

پرسشنامه شناسایی افراد در معرض خطر اعتیاد
 

معرفی

جهان در حال حاضر در کنار بحران تهدید بمب اتمی، بحران نابودی محیط زیست، بحران فقر جامعه، بیننده بحران اعتیاد نیز می­‌باشد. موضوع مواد مخدر، همراه با عامل انفجار جمعیت و آلودگی محیط زیست سه موضوعی است که کشورها، دیگر هر یک به تنهایی نمی­‌توانند از پس آن‌ها برآیند. پرسودترین تجارت­‌های امروز دنیای ما تجارت اسلحه و مواد مخدر یعنی کسب و کارهایی برای نابودی بشر است.  این در حالی است که اعتیاد در عین حال مهم‌ترین و دردناک‌ترین چالش اجتماعی نیز می­‌باشد. مصرف زیاد و روزافزون مواد مخدر به اندازه‌ای است که دهه اخیر را عصر دارو نامگذاری کرده‌اند.

مصرف مواد مخدر یکی از بزرگ‌ترین معضلات بسیاری از کشورهای جهان می‌باشد؛ اما اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک وضعیت ویژه پدیده‌­ی نسبتا نوی است که از پایان قرن هجده و اوایل قرن نوزده میلادی شناخته شده است.

برای ساخت پرسشنامه اعتیاد، نخست دیدگاه­‌های گوناگون در زمینه اعتیاد و سوء مصرف مواد مورد مطالعه و فیش‌برداری قرار گرفت و این دیدگاه‌­ها با هم مقایسه شدند. همچنین برای دست‌یابی به اطلاعات گسترده در باره اعتیاد و عوامل درونی تأثیرگذار بر اعتیاد، تعدادی گفتگو با کارشناسان شامل روان‌شناسان، متخصصان در مراکز ترک اعتیاد و مشاوران بهداشتی و درمانی انجام پذیرفت.


 

کلمه عبور برا دانلود همه فایلها

www.khavaranshop.ir
 
پرسشنامه شناسایی افراد در معرض خطر اعتیاد

[ جمعه 11 بهمن 1392 ] [ 09:00 ] [ سهیلا ]

[ 0 نظر ]